Turniej Piłki nożnej w Niemczech

W dniach 15-17.06.2018r. dwie drużyny GKS Jaraczewo (młodzik i trampkarz) 24 chłopców pod opieką trenera Jacka Krawczyka, członka zarządu Karoliny Kuchcińskiej, rodzica Jacka Kokiecia oraz pani tłumacz uczestniczyła w Turniejach Piłki nożnej na zaproszenie lokalnego klubu piłkarskiego.  Wyjazd mógł się odbyć dzięki Burmistrzowi Miasta i Gminy Jaraczewo Panu D. Strugale.

W trakcie wyjazdu odbyły się dwa turnieje:

W sobotę odbył się turniej dla drużyny młodszej młodzika, wzięły w nim udział drużyny niemieckie: SV Doizig, RB U10, Rossbach B W Gunth., LOkU 10, oraz GKS Jaraczewo.
drużyna GKS po wyrównanych meczach w fazie grupowej pokonała w półfinale drużynę niemiecką a w finale po zremisowaniu 1:1 , przegrała w rzutach karnych 3:2 zajmując II miejsce w turnieju.

W niedzielę odbył się turniej dla drużyn starszych rocznik 2004/2003, gdzie zagrała drużyna GKS Jaraczewo trampkarz rocznik 2004. W dniu tym zagrały drużyny: SV Dolzig, Lutzen, BW Gunth. Schkeuditz, TSV Leuna Madels.

Drużyna GKS po zremisowaniu dwóch meczy, wygraniu jednego i przegraniu 0:1 kolejnego meczu nie "wyszła" z grupy, walczyła o 5 miejsce w turnieju i taka miejsce ostatecznie zajęła.
Myślę, że drużyna trampkarza GKS Jaraczewo była najlepszą drużyną turnieju - tylko poważne błędy sędziego, nie uznanie 2 bramek spowodowały zajęcia w/w miejsca.

Drużyna grająca w sobotę otrzymała dyplom, medale i puchar za zajecie II miejsca.

Oprawa turnieju - ciekawa.

Myślę, że te dwa turnieje pokazały naszym zawodnikom jak się gra w innym kraju, chłopcy próbowali (przynajmniej część) nawiązać kontakty z kolegami z Niemiec.